Dünyadan Haberler

Haber Resmi

Nijerya'da sel felaketi: 15 öldü

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Kano eyaletinde devam eden şiddetli yağışların neden olduğu sellerde 15 kişi hayatını kaybetti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Gazze'deki balıkçıların avlanma mesafesi mile düşürüldü

İsrail, Gazze'de balıkçıların avlanma menzilini 12 milden 6 mile düşürme kararı aldı.

Devamını Oku
Haber Resmi

İtalya'nın Sardinya Adası'nda büyük yangın: 1500 kişi evlerini boşalttı

İtalya'nın batısındaki Sardinya Adası'nda başlayan orman yangını dünden bu yana sürüyor. Yangın nedeniyle 1500'ü aşkın kişi tahliye edildi. Söndürme çalışmalarına 7 bin 500 kişi ve yaklaşık 20 hava aracı katılıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Tunus Cumhurbaşkanı Başbakan Meşişi'yi görevden aldı

Tunus Cumhurbaşkanı, mevcut Başbakan Meşişi'yi görevden aldığını, atayacağı bir başbakanla yürütmeyi devralmaya karar verdiğini açıkladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Gece sıcaklıkları dünyanın kuzeyinde de artıyor

Küresel ısınma üzerine yapılan bilimsel araştırmalar, gece sıcaklığının kuzey bölgelerinde de artmaya başladığını gösterdi. Bilim insanları, aşırı sıcakların 1000 yılda bir meydana gelen olağandışı şiddetli bir meteoroloji olayı olarak değerlendirdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Nijerya'da yağışlara dayanamayan otoyol çöktü: 18 ölü

Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın Kano eyaletinde, bir otoyol şiddetli yağışlar nedeniyle çöktü. Yaşanan olayda 18 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi de yaralandı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Teröristlerden sivil adama işkence: Yoğun bakıma alındı

Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü PKK/YPG işgali altındaki Deyrizor ilinde, akıl sağlığı yerinde olmayan bir sivile işkence yapıldı. Yoğun bakıma alınan adamın sağlık durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'de aşı karşıtı adam koronavirüsten yaşamını yitirdi

ABD'de aşı karşıtı bir adam koronavirüsten hayatını kaybetti. 34 yaşındaki adamın virüse yakalanmadan önce sosyal medyada aşı karşıtı paylaşımlar yaptığı ortaya çıktı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Romanya'da renkli festival

Romanya'da başlayan sokak festivalleri renkli görüntülere sahne oldu. Dev kuklalardan yapılan gösteri, yüzlerce seyirciyi bir araya getirdi. Bazı şehirlerde de duvarlar, sanatçıların yaptığı resimlerle renklendi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Hindistan'da yaşanan heyelan felaketi kamerada

Hindistan’daki Sangla Vadisi’nde meydana gelen toprak kayması sonucu 9 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. Yaşanan heyelan felaketi kameralara da yansıdı.

Devamını Oku
Haber Resmi

İngiliz ordusundaki kadın askerlere yönelik cinsel istismar raporlandı

İngiliz ordusunun, "kadın askerleri korumakta başarısız" olduğunu ortaya koyan bir parlamento raporuna göre, silahlı kuvvetlerdeki kadınların neredeyse 3'te 2'si, kariyerleri boyunca "zorbalığa, cinsel tacize ve ayrımcılığa" maruz kalıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

İsrail güçleri bir çobana ait 500 küçük baş hayvanı alıkoydu

İsrail askerleri, Lübnan'ın güneyindeki sınır bölgesinde Lübnanlı bir çobana ait hayvan sürüsünü alıkoydu.

Devamını Oku