Dünyadan Haberler - 4

Haber Resmi

Biden'ın yapay zekayla yapılmış sesiyle seçmenleri aradı: 6 milyon dolar ceza yedi

Yapay zeka, her geçen gün daha da çok hayatımıza giriyor. Ancak yapay zekanın kötüye kullanımı hala önemli bir sorun. Amerika Birleşik Devletleri'nde, Başkan Biden'ın yapay zekayla yapılmış sesiyle seçmenleri arayan kişiye 6 milyon dolar ceza kesildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Reisi'yi taşıyan helikopterin düşmesine ilişkin ön rapor açıklandı

İran Genelkurmay Başkanlığı, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve beraberindekilerin bulunduğu helikopterin kaza yapmasından sonra başlattığı araştırmaya ilişkin ön inceleme sonuçlarını yayımladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

İsrail'in Gazze'nin kuzeyine düzenlediği saldırılarda en az 10 kişi öldü

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Gazze kentine düzenlediği saldırılarda en az 10 Filistinlinin öldüğü belirtildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Gazze'deki hastanede yakıtın tükenmesi nedeniyle 1200 hasta ölümle karşı karşıya

Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah kentinde bulunan Aksa Şehitleri Hastanesi'nde yakıt sıkıntısı nedeniyle sağlık hizmetinin durma noktasına geldiği ve bu nedenle hastanedeki 1200 hasta ve yaralının ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Akıncı TİHA İsviçre basınında: Türkiye bu alanda dünya lideri

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin kaza geçirdiği helikopterin arama çalışmalarında görevlendirilen Akıncı TİHA'nın başarısı İsviçre basınında yer aldı. Almanca yayın yapan Neue Zürcher Zeitung gazetesi "Türkiye, insansız hava aracı üretiminde ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha dünyaya gösterdi" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Gazze'de 230 günde 77 bin ton patlayıcı kullanıldı: 87 bin konut tamamen yıkıldı

İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik sürdürdüğü saldırılarda 77 bin ton patlayıcı kullanıldığı ve 87 bin konutun tamamen yıkıldığı belirtildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Eski İtalyan milletvekili, Temsilciler Meclisi'nin balkonuna Filistin bayrakları astı

İtalya'da önceki dönem milletvekillerinden Stefano Apuzzo, Temsilciler Meclisi'nin balkonuna Filistin bayrakları asarak, "Gazze'de 35 bin kişi öldü. Artık yeter" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Nijerya'da film, skeç ve kliplerde sigara kullanılması yasaklandı

Nijerya hükümetinin film, skeç ve kliplerde sigara kullanılmasını yasakladığı bildirildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Balkanlar, BM Genel Kurulunun "Srebrenitsa Soykırımı'nı Anma Günü" kararından memnun

Balkan ülkeleri Bosna Hersek, Slovenya, Hırvatistan, Kosova ve Arnavutluk, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunun, 11 Temmuz'un "Srebrenitsa Soykırımı'nı Anma Günü" ilan edilmesine ilişkin karar tasarısını kabul etmesini memnuniyetle karşıladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Hamas: Tel Aviv'in öldü dediği komutan Hamami, 7 Ekim'de yaralı olarak esir alındı

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail ordusunun Güney Tugayı Gazze Tümeni Komutanı Albay Asaf Hamami'nin 7 Ekim 2023'te Gazze sınırının bitişiğindeki Yahudi yerleşim yerlerine yönelik saldırı sırasında yaralı olarak esir alındığını bildirdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'de fırtına ve hortumlarda 5 kişi öldü, 35 kişi yaralandı

ABD'nin orta kesimindeki eyaletlerde önceki gün etkili olan şiddetli fırtına ve hortumlar nedeniyle Iowa eyaletinde 5 kişinin öldüğü, en az 35 kişinin yaralandığı belirtildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

AB Komisyonu Başkanı, İsrail'e verdiği "koşulsuz destekten" pişman değil

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, 7 Ekim'in akabinde İsrail'e verdiği tek taraflı koşulsuz desteği savundu.

Devamını Oku