Dünyadan Haberler - 4

Haber Resmi

COVID-19 dünya genelinde en az 1060 gazetecinin canına mal oldu

İsviçre'nin Cenevre kenti merkezli sivil toplum kuruluşu Press Emblem Campaign (PEC), COVID-19'un 1 Mart 2020'den bugüne kadar en az 1060 gazetecinin yaşamına mal olduğunu açıkladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Navalnıy'den kendisine Kur'an-ı Kerim vermeyen hapishane yönetimine dava

Rus muhalif Navalnıy, kendisine Kur'an-ı Kerim vermeyi reddettikleri gerekçesiyle hapishane yönetimini mahkemeye verdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Rus muhalif, "Kur'an-ı Kerim'i de okumak yasak mı? Kitaplar her şeyimizdir" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Gürcistan Başbakanı Garibaşvili'den "ramazan" mesajı

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, ülkesindeki Müslümanların ramazan ayını kutladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

AB'den üye ülkelere aşı sertifikası için yasal düzenleme uyarısı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, bu yaz seyahatlerde kullanılmak üzere çıkarılması beklenen aşı sertifikasının, üye ülkelerce başka amaçlarla kullanılması durumunda iç yasal düzenlemelerin buna uygun hale getirilmesi gerektiğini açıkladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Fransa'da fırsatçı vali Müslüman okuluna karşı harekete geçti

Fransa senatosu, Müslümanlara ayrımcılık uygulayan yasa tasarısını kabul etti. Tasarının kabul edilmesinin ardından bir vali, Müslümanların yaptırdığı bir okul inşaatını engellemesi için Cumhurbaşkanı Macron'a mektup yazdı.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD'de siyahi Wright'ın ölümü protesto ediliyor: 40 gözaltı

ABD'nin Minnesota eyaletinde Daunte Wright adlı siyahi gencin polis tarafından vurularak öldürülmesinin ardından uygulanan sokağa çıkma yasağını ihlal eden 40 gösterici gözaltına alındı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Johnson & Johnson aşısında pıhtılaşma riski: Durdurulması önerildi

ABD'li yetkililer, Johnson & Johnson tarafından üretilen koronavirüs aşısının uygulanmasını, kan pıhtılaşmasına dair raporlar nedeniyle durdurmayı önerdi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Filistin'de vaka sayısı 300 bini geçti

İşgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında COVID-19 salgınında toplam vaka sayısı 301 bin 547'ye ulaştı. Öte yandan Filistin'in Gazze Şeridi ve Batı Şeria bölgelerindeki vakaların son günlerde düşmeye başlaması dikkati çekiyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Almanya'da COVID-19 düzenlemesi kabul edildi, sokaklar karıştı

Almanya’da, COVID-19'la mücadelede hükümetin etkinliğini artıran düzenleme, Bakanlar Kurulu'nda kabul edildi. Düzenlemeye karşı çıkanlar protesto düzenledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

ABD, Almanya'ya 500 ilave asker gönderecek

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ülkesinin yaklaşık 500 ilave asker göndererek Almanya'daki askeri varlığını artıracağını duyurdu.

Devamını Oku
Haber Resmi

DSÖ: Canlı hayvan pazarlarını kapatın

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), canlı hayvan pazarlarının koronavirüs gibi birçok bulaşıcı hastalığın ortaya çıkmasına neden olabileceğini ifade ederek bu tip pazarların kapatılması çağrısında bulundu.

Devamını Oku
Haber Resmi

AB'de "protokol" toplantısı: Leyen, Michel'i uyardı

Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Michel ile Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Leyen Ankara'daki koltuk krizinin ardından ilk kez bir araya geldi. Leyen, geçen hafta Ankara’da yaşanan koltuk sorunu konusunda Avrupa Konseyi Başkanı Michel’i uyardı.

Devamını Oku