Dünyadan Haberler - 3

Haber Resmi

Bosna Hersek'teki mütevazı kütüphane Osmanlı döneminden kalma el yazmalarını yıllardır koruyor

Balkan ülkesi Bosna Hersek'in Banja Luka şehrindeki Gazanferi Camisi bünyesinde bulunan Mehmed Zahirovic Kütüphanesi, Osmanlı döneminden kalma 720 el yazması esere ev sahipliği yapıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

AB'nin sinsi operasyonu: IRINI

IRINI operasyonu, Avrupa Birliği şemsiyesi altında, BM’nin Libya'ya silah kısıtlamasını denetlemek için başlatıldı. Ancak amacı kağıt üzerinde kaldı. Amacından sapan IRINI operasyonunun asıl hedefi ne?

Devamını Oku
Haber Resmi

Rusya’da aldığı sıvıyı ateşleyen kişi ölümden döndü

Rusya’da aldığı sıvıda alkol olup olmadığını test eden kişi, asansörde yanarak ölmekten son anda kurtuldu. O anlar asansörün kamerası tarafından görüntülendi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Cammu Keşmir'de özel statünün kaldırılmasından sonra ilk kez seçim yapılıyor

Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde, 5 Ağustos 2019'da anayasa değişikliğiyle bölgenin özel yönetim statüsünün kaldırılmasının ardından ilk kez seçim yapılıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Pakistan Dışişleri Bakanı: Hindistan'da yükselen Hindutva, Hint Müslümanlar ve bölgesel güvenlik için tehdit

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, "Hindistan’da yükselen Hindutva (aşırı Hindu milliyetçiliği) sadece Hint Müslümanlar için değil bölgesel güvenlik için de bir tehdit oluşturuyor." dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

İran lideri Hamaney: Failler ve azmettiriciler kesin olarak cezalandırılmalıdır

Ali Hamaney, İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesiyle ilgili mesajında yetkililerden cinayetin takipçisi olmalarını istedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

İşgal öncesi Ağdam'ı görüntüleyen fotoğrafçı 28 yıl sonra o günleri anlattı

Ermenistan’ın 1992’de gerçekleştirdiği Hocalı soykırımından kaçanların sığındığı Ağdam’ı fotoğraflayan Deghati, bugün tamamen yok olmuş kentle ilgili "Burası çok güzel bir şehirdi. Her yerde ağaçlar ve önemli binalar vardı." dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

PKK/YPG Suriye'de DEAŞ'lıların tahliyesini 'siyasi koz' olarak kullanıyor

Uzmanlar, terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de Hol Kampı'nda tuttuğu DEAŞ'lı mahkumların tahliyesini "siyasi koz" olarak kullandığını belirterek, bunu bölgesel ve küresel güvenliğe tehdit olarak değerlendiriyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Ruhani: İsrail'in tuzağına düşmeyeceğiz, suikasta uygun zamanda yanıt vereceğiz

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran'ın nükleer programının mimarlarından bilim insanı Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesinin İsrail'in tuzağı olduğunu ve suikasta yanıtın uygun bir zamanda verileceğini söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Kelbecerliler vatanlarına dönecek olmanın sevincini yaşıyor

Ata yurtları Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan Kelbecerliler, bir zamanlar terk etmek zorunda kaldıkları vatanlarına dönmenin mutluluğunu yaşıyor. Kelbecerli Hüseyin Memmedov: Ağlayarak yurdunu terk eden biz Kelbecerliler, güle güle döneceğiz.

Devamını Oku
Haber Resmi

Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor

Bloomberg Billionaires Index verilerine göre, dünyanın en zengin 500 insanın yer aldığı listenin ilk 10 sırasındaki iş adamlarının 7'si teknoloji merkezli işler yapıyor.

Devamını Oku
Haber Resmi

Azerbaycan ordusu işgalden kurtarılan Kelbecer'e bayrak dikti

Ermenistan'ın 1993'te işgal ettiği Kelbecer iline 27 yıl sonra giren Azerbaycan askerleri, kent merkezine bayrak dikti.

Devamını Oku