Teknik Raporlar

Dernek ve Vakıflara Yönelik Yeni Anayasa Önerisi

Dosya

Detay

Dernek ve Vakıflara Yönelik Yeni Anayasa Önerisi

1.Ulusal Denizci Sivil Toplum Kuruluşları Çalıştayı Sonuç Bildirgesi

Dosya

Detay

1.Ulusal Denizci Sivil Toplum Kuruluşları Çalıştayı Sonuç Bildirgesi

KANAL İSTANBUL İSTİŞARE TOPLANTISI

Dosya

Detay

TÜRDEF' in çağrısıyla, 23 Ocak 2020 tarihinde Kanal İstanbul Projesi istişaresi kapsamında Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi’nde gerçekleştirilen ve TÜRDEF üyesi STK’ların Başkanları ve delegelerinin de katılım sağladığı teknik toplantıya; Prof.Dr. Özcan ARSLAN, Dr. Özkan POYRAZ, Müh. Erdal YAZICI, Müh. Yaşar CANCA, Kpt. Tuncay ÇEHRELİ ve Kpt. Av. Çağlar COŞKUNSU da uzman görüşleriyle önemli katkı sağladı.

Kanal İstanbul Projesi’nin öncelikle denizcilik bağlamındaki etkilerinin masaya yatırıdığı toplantıda, ÇED projesi içeriği de dikkate alınarak çevresel, güvenlik, hukuki gibi tüm etmenleriyle Türk Boğazları Montrö Sözleşmesi de detaylı şekilde ele alındı.


Toplantıya ait notlara ekte bulunan dosyadan ulaşabilirsiniz. Toplantı notlarına dair görüş ve öneriler talep edilmektedir.


Görüş ve önerilerin de alınmasından sonra, bir heyet tarafından bir ön yazı ve rapor hazırlanacak, ekinde de toplantıya dair teknik raporlar olmak üzere Cumhurbaşkanı’na, Çevre Bakanlığı’na, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına ve ilgili mercilere bu raporu takdim edilecektir.