TÜRDEF Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Yönetim Kurulu Başkanı

AD SOYAD : Kapt. Arif Bostan

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1969

DOĞUM YERİ : Trabzon

E-POSTA : a.bostan@turdef.org.tr

HAKKINDA

İ. Arif BOSTAN; 1969 yılında Trabzon’da doğan Kapt. Arif Bostan, ilk orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümü’nden 1992 yılında mezun olmuştur. Özellikle tanker firmalarında zabitlik ve kaptanlık yapan Bostan, 2004 – 2007 yılları arasında İstanbul VTS’de görev aldı. 2008’den itibaren kılavuz kaptan olarak GİSAŞ bünyesinde görev yapan Bostan, TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden önce Türk Uzak Yol Gemi Kaptanları Derneği’nde iki dönem yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Bostan, evli ve iki çocuk babası.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

AD SOYAD : Gürhan Burak ALKOÇ

DOĞUM TARİHİ : 12 Temmuz 1976

DOĞUM YERİ : İzmir

MESLEK : Pearl Naval Denizcilik

E-POSTA : g.burak.alkoc@turdef.org....

HAKKINDA

12.07.1976 tarihinde İzmir'de doğan Gürhan Burak Alkoç, İTÜ Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliğinden 1999 yılında mezun olmuştur. Çeşitli gemilerde Baş Mühendis olarak görev yaptıktan sonra denizcilik şirketlerinde teknik müdürlük ve genel müdürlük yapmıştır. Halen kurucusu ve ortağı olduğu Pearl Naval Denizcilik şirketinde çalışmakta olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

AD SOYAD : Kapt. Ali Burçin Eke

DOĞUM TARİHİ : 19 Temmuz 1978

DOĞUM YERİ : Ankara

MESLEK : İşadamı / Kaptan

E-POSTA : a.burcin.eke@turdef.org.t...

HAKKINDA

İtü Denizcilik Fakültesi 2000 Yılı Deniz Ulaştırma Mühendisliği Mezunudur.

2010 Yılında İtü Fen bilimleri Enst Deniz Ulaştırma Müh. bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

İtü Fen Bilimleri Fakültesinde Deniz Ulaştırma Bölümünde Doktora Öğrenimine devam etmektedir.

Ata Romörkör Kurtarma Hizmetleri ve Atayachting firmalarının kurucusudur.

Halen ilgili şirketlerin Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk Babasıdır.


Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

AD SOYAD : Teoman Mustafa Akyol

E-POSTA : t.mustafa.akyol@turdef.or...

HAKKINDA

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

AD SOYAD : Harun Akbaş

DOĞUM TARİHİ : 15 Ekim 1984

DOĞUM YERİ : Fatsa

MESLEK : Efe Chartering & Operasyon...

E-POSTA : h.akbas@turdef.org.tr

HAKKINDA

15.10.1984 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğan Harun AKBAŞ, Sırasıyla Ordu Fatsa Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi, Kocaeli Üniversitesi / Karamürsel Meslek Yüksek Okulu, Ordu Üniversitesi / Fatsa Meslek Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesinde İşletme Fakültesinde okudu. Ortaköy Ziya Kalkavan Denizcilik meslek Lisesinde Imo Model 7.01 kursunu tamamladı. 2001 yılında denizcilik sektöründe çalışmaya başladı. 2015 yılına kadar Denizcilik Sektöründe çeşitli görevlerde bulunan Uzak Yol Gemi Kaptanı Harun AKBAŞ, Denizcilik firmalarında ise Güverte Enspektörlüğü, DPA – CSO ve Operasyon Sorumlusu olarak görev yaptı. 2019 yılının Aralık ayından itibaren, yıllık 6-7 milyon ton handy’den panamax/kamsarmax tonaja kadar taşımacılık yapan Efe Chartering firmasında Operasyon Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ekibi ile birlikte Efe Group taşımacılığın operasyonunu Merkez ofis İstanbul’dan yürütmektedir. Aynı zamanda Piri Reis Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır. Ordu Fatsa Denizcilik Mezunları Derneğinin (ORFADDER) kurucu başkanı ve kuruluşundan itibaren Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Aynı zamanda KOUKARMEDER Derneğinin Yönetim Kurulu üyesi olup, aktif bir üyesidir.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

AD SOYAD : Kamil Mamat

E-POSTA : k.mamat@turdef.org.tr

HAKKINDA

Yönetim Kurulu Genel Sekreter

AD SOYAD : Nuri Koray Kurun

DOĞUM TARİHİ : 22 Temmuz 1985

DOĞUM YERİ : DENİZLİ

MESLEK : Avukat

E-POSTA : koray@memisoglukurun.com

HAKKINDA

İstanbul Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma Ve İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Türkiye’nin saygın donatanlarına ait genel kargo ve dökme yük gemilerinde görev yapmıştır.


Hukuk eğitimini sonrasında avukatlık ve denizcilik uzmanı olarak çalışmış olup halihazırda kurucusu olduğu Memişoğlu Kurun Avukatlık Ortaklığında deniz hukuku ile ilgili çalışmalar yürütmektedir.


İstanbul Teknik Üniversite Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bölümünde Deniz Ulaştırma ve İşletmeleri ile Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri bölümlerinde deniz hukuku konusunda misafir öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Genel Sekreter Yardımcısı

AD SOYAD : Ayşe Olcay

DOĞUM TARİHİ : 18 Ocak 1964

E-POSTA : ayse.olcay@turdef.org.tr

HAKKINDA

Ayşe OLCAY Genel Sekreter Yardımcısı; 1986 yılında Gazi Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü’nü bitirdikten sonra TRT’nin açtığı spikerlik sınavına girerek, 1989 yılında bu sınavı kazandı. TRT’nin tek kanal olarak Türkiye’de yayın yaptığı dönemde TRT Radyo ve televizyonda haber, program gibi çalışmaları sürdürdükten sonra İnter Star’ın ilk özel televizyon kanalı olarak kurulması ile birlikte 1992 yılında TRT’den ayrılarak İnter Star ve TeleOn kanalında ana haber ve canlı yayın spikeri olarak mesleğine devam etti. Ardından sırasıyla HBB, TGRT, 9. Kanal, BRT (Bayındır Radyo Televizyon), STAR TV, TECHNOLOGY CHANNEL kanallarında ana haber, canlı yayın spikerliği, ekonomi programları yapım ve sunumu, haber programları, radyo programları, belgesel yapımcılığı görevlerinde bulundu. 


Spikerlik hayatını sonlandırmasının ardından Tayf Ajans’ta denizcilik sektörüne yönelik ulusal yayın organları olan Vira Dergisi, Vira Maritime Gazetesi, Deniz Ticareti Dergisi, Virahaber haber portalı, Gemi Sanayi gibi dergilerin ve ajansın genel koordinatörlüğü görevini yürüttü. Deniz Kültürü Derneği ve Denizciler Dayanışma Derneği’nin yönetiminde görev aldı. Ülkemizde yapılan tek Uluslararası Deniz Kültürü Festivali’ni hayata geçiren ekibin bir parçası olarak ülkemizde deniz kültürünün gelişmesi için çalışmalar yaptı. Deniz Kültürü Derneği’nin düzenlediği İklim Değişikliği Kurultaylarının organizasyon ekibinde çalıştı. Halen Gazeteciler Cemiyeti ve Ekonomi Gazetecileri Derneği üyesi olan Ayşe Olcay şu anda kendisine ait Likya Reklamcılık’ta çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ders veriyor.

Yönetim Kurulu Sayman

AD SOYAD : Aslı Arslan

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

MESLEK : Avukat

E-POSTA : a.arslan@turdef.org.tr

HAKKINDA

Aslı Arslan 1984 yılında Düzce’de doğdu. İlk okul eğitimini Düzce’de, orta okul ve lise eğitimini Tekirdağ Çorlu’da tamamladı. 2005 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte bölümünden mezun oldu. 

Mezun olduktan sonra 8 yıl kadar denizde petrol tankeri, kimyasal tanker ve ro-ro tipi gemilerinde çalıştı. Uzakyol Gemi Kaptanı ehliyetini aldıktan sonra 2013 yılında deniz kariyerini bırakarak kara kariyerine başladı. Cosco Shipping Lines Denizcilik A.Ş.’de lojistik departmanında başladığı kara kariyerine Türkiye Operasyon Genel Müdür Vekili pozisyonu da dahil çeşitli pozisyonlarda çalıştı. 2018 yılında Cosco Shipping Lines Ltd. merkez ofisi tarafından yeni inşa gemilerinden m/v Cosco Shipping Jasmine’in isim annesi seçildi. 

Cosco Shipping Lines A.Ş.’de çalıştığı esnada çocukluk hayali olan Avukat olma isteğini de gerçekleştirdi. 

2020 yılında Yakın Doğu Üniversitesini Hukuk Bölümünü bitirdi. Avukatlık yasal stajını tamamlamış ve hukuk alanında çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda TÜRKAPDER ve DEFAMED üyesidir.

Yönetim Kurulu Sayman Yardımcısı

AD SOYAD : Murat Şahin

DOĞUM TARİHİ : 05 Ekim 1982

E-POSTA : m.sahin@turdef.org.tr

HAKKINDA

1982 yılında Sinop'ta doğan Murat Şahin, 2001 yılında İstanbul Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Güverte-Avlama bölümünden (Beykoz) mezun olduktan sonra Karamürsel Denizcilik MYO’a giden ve 2004 yılında Güverte bölümünden mezun oldu. Zabitliklerini konteyner gemilerinde yaptı. İş hayatını sırasıyla, Kaşif Denizcilik AŞ / Turkon Holding’de İK Uzmanlığı ve İK Müdürlüğü, Boden Denizcilik AŞ’de Personel Müdürlüğü, Aurora Crew Management’ta IK Koordinatörlüğü, Vships Offshore’da Planlama Müdürlüğü, Medlog Gemicilik ve Tic AŞ Personel Müdürlüğü. Kocaeli Üniversitesi Denizicilik Okulları Mezunlar Derneği (KOUKARMEDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Şahin evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Hikmet Uyar

E-POSTA : h.uyar@turdef.org.tr

HAKKINDA

Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Zafer Geyik

E-POSTA : z.geyik@turdef.org.tr

HAKKINDA

Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Ertan Gençay

E-POSTA : e.gencay@turdef.ogr.tr

HAKKINDA

Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Garip Erdoğan

E-POSTA : g.erdogan@turdef.org.tr

HAKKINDA

Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Mert Eyigün

DOĞUM TARİHİ : 21 Kasım 1985

MESLEK : HC Trading

E-POSTA : m.eyigun@turfed.org.tr

HAKKINDA

Ocak 2019'dan bu yana Heidelberg Çimento Ticaret firmasında (HC Trading) Denizcilik Direktörü olarak görev yapmaktadır. Ekibiyle birlikte yılda yaklaşık 1100 civarı çimento, klinker, kömür ve petrokok sevkiyatı gemi kiralaması ve yürütmesinden sorumludur. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi lisans eğitimi mezunudur ve İskenderun Teknik Üniversitesi'nden yine Deniz İşletmeciliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. 2006 yılından bu yana dış ticaret ve denizciliğin çeşitli alanlarında profesyonel hayatını sürdüren Mert Eyigün, daha önce gemi brokerliği ve üçüncü taraf gemi işletme firmalarında çalışmış olup, gemi kiralama, ticari gemi işletmeciliği, deniz ticaret hukuku ve küresel çimento endüstrisi alanlarında geniş deneyime sahiptir. 

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği'nin 2021/2024 idari dönemi yönetim kurulunda yer almaktadır ve YoungShip Türkiye'nin aktif de bir üyesidir.


Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Üye

AD SOYAD : Erdem Alakuş

DOĞUM TARİHİ : 27 Temmuz 1986

DOĞUM YERİ : Ordu

E-POSTA : erdemalakus@gmail.com

HAKKINDA

1986 Ordu Merkez doğumlu Erdem Alakuş, Güzelordu İlkokulu ve Şehit Üsteğmen Doğan Gökbulut İlköğretim okulunda okuduktan sonra Fatsa Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi Güverte bölümünü kazanarak 2004 yılında ortaöğretimini tamamlamıştır. Ardından Kocaeli Üniversitesi Gemi İnşaatı Meslek Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerini tamamlamış olup 2015 yılına kadar ŞNR Holding gemilerinde çeşitli görevlerde bulunan Uzakyol Vardiya Zabiti Erdem Alakuş şuan Shell&Turcas A.Ş. ve Petrol Ofisi A.Ş. ortaklığında bulunan Marmara Depoculuk Hizmetleri A.Ş. Marmara Terminalinde Liman İşletme Şefi, Liman Tesisi Güvenlik Sorumlusu (ISPS PFSO) ve Kalite Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Ordu Fatsa Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Derneği ve Batı Marmara Spor Kulübü derneği kurucu üyesi olup kuruluş tarihinden itibaren derneklerin Saymanlık görevlerini yürütmektedir.

Denetim Kurulu Asil Üyeleri
Denetim Kurulu Yedek Üyeleri