TÜRDEF Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Yönetim Kurulu Başkanı

AD SOYAD : Erkan DERELİ

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

E-POSTA : erkan.dereli@turdef.org.t...

HAKKINDA

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

AD SOYAD : A.Serdar ARGIÇ

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

DOĞUM YERİ : Darıca

MESLEK : Karas Denizcilik ve Tic.Ltd.Şt...

E-POSTA : asargic@gmail.com

HAKKINDA

A.SERDAR ARGIÇ Kimdir? 12 Mayıs 1957 tarihinde Darıca’da doğdu. Deniz Harp Okulu 1978 Elektronik Müh. Bölümü ve 1995 Eskişehir Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Fakültesi mezunudur. Donanma ve Sahil Güvenlik’te mecburi hizmetini tamamladıktan sonra Kimyasal ve Ham petrol tankerleri,koster ve dökmeci işletmelerde Kaptanlık,Operasyon Memuru,Brokerlik, İşletme ve Kiralama Müdürlüklerinin ardından Eylül 1991’de Gemi kiralama ve Operatörlük şirketi olan Karas Denizcilik ve Tic.Ltd. Şti’ni kurdu.Halen İstanbul ve Singapur’da Ofisleri bulunan şirkette Genel Müdürlük ve Başkanlık görevlerini sürdürmektedir. Argıç evli ve iki kız çocuğu babasıdır. DENİZCİ STK’lardaki görevleri : Denizciler Dayanışma Derneği DDD/DAKSAR : 1993’de kurulan ve 1670 üyesi bulunan bu derneğin Kurucu üyelerinden olup, 1994-2011 arası Yön.Krl Üyelikleri yapmış, 2011’den itibaren Yön.Krl. Başkanlığını icra etmektedir. Gemi Brokerleri Derneği GBD : A.Serdar Argıç, bu derneğin Kurucu Üyesi olup, ilk dönem Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi olarak görev yapmış , halen aktif üyeliği devam etmektedir. Türkiye Denizcilik Federasyonu TÜRDEF : Sayın Argıç’ın Denizciler Dayanışma Derneği’nin TÜRDEF nezdindeki Delegeliği ve TÜRDEF Yönetim Kurulu üyeliği /Bşk.Yard. 2017 yılından beri devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

AD SOYAD : Cengiz KARABÜBER

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

DOĞUM YERİ : Develi - Kayseri

MESLEK : İş Geliştirme ve Ticaret Direk...

E-POSTA : cengiz.karabuber@tekelvin...

HAKKINDA

Kapt. Cengiz Karabüber, 27 Ağustos 1971’de Kayseri-Develi’de dünyaya geldi. İlköğrenimini Ankara’da, orta öğrenimini İstanbul’un çeşitli yerlerinde ve lise öğrenimini Pendik Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1988 yılında, ideali olan ve o dönemdeki adı ile D.K.K. Denizcilik Yüksek Okulu Güverte Bölümü’nü kazandı. 1992 yılında “Uzak Yol Vardiya Zabiti” ünvanı ile mezun oldu. İki yıl D.B. Deniz Nakliyatı A.Ş. gemilerinde görev yaptıktan sonra askerlik hizmetini kısa dönem denizci olarak tamamladı. Gemi üzerindeki aktif görevine ara verdiği 1999 yılına kadar Dünya Denizcilik A.Ş. firmasının çeşitli gemilerinde Vardiya Zabitliği ve İkinci Kaptanlık yaptı. 1999-2014 Yılları arasında Ecza, Kozmetik ve Boya sektörünün öncü firmalarından Akzo Nobel’in Deniz, Endüstri ve Yat Boyaları şirketi International Paint Pazarlama Ltd. Şti.’nde Teknik Servis Temsilciliğinden – Türkiye, Mısır ve Orta Asya Ülkelerinden sorumlu Deniz Boyaları Bölge Genel Müdürlüğü’ne kadar değişik kademelerde görev aldı. 2015-2016 Yılları arasında Portekiz menşeili CIN Coatings Turkey Boya Tic. AŞ’de Ülke Satış Müdürü olarak görev almak sureti ile Denizcilik Endüstrisinden kısa bir süre ayrı kaldı. Nisan 2016 tarihinden beri “Nippon Paint Marine Türkiye” de İş Geliştirme ve Ticaret Direktörü olarak görevine devam etmektedir. Sivil Toplum Örgütlenmesine büyük değer veren Karabüber, profesyonel aktif deniz hayatını sonlandırdığı 1999 yılından beri STK’lara hizmet etmekte olup; 1- Toplam 7 dönem yönetiminde yer aldığı Türk Uzak Yol Gemi Kaptanları Derneği’nde 2009-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır 2- Toplam 2 dönem yönetiminde yer aldığı ITÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfında (DEFAV) ilk dönem 2. Başkan, ikinci dönem Genel Sekreterlik görevini üstlenmiştir. 3- 2011 yılında kurulan Türkiye Denizcilik Federasyonu’nun Kurucu Yönetim Kurulunda yer almış, 4 dönem Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş olup halen Yönetim Kurulundaki aktif görevine devam etmektedir. Karabüber, evli ve tek erkek çocuk babasıdır.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

AD SOYAD : Koray Karagöz

DOĞUM TARİHİ : 03 Haziran 1975

DOĞUM YERİ : İstanbul

MESLEK : Marineline Coating A.S. Yöneti...

E-POSTA : koraykaragoz@marinelinetu...

HAKKINDA

1975 yılında İstanbul'da doğdu.1997 yılında İTÜ Denizcilik Fakültesi Deniz ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünden Mezun oldu.1997-2004 yılları arasında zabitliğinden Uzakyol Kaptanlığına kadar kimyasal tankerlerde çalıştı.2002 yılında Uzakyol Kaptanı oldu,2004 yılında USA menşeili Advanced Polymer Coatings firmasında çalışmaya başladı,2006 yılında ana firma sahipleri ile beraber Marineline Türkiye'yi kurdu.O yıldan itibaren halen Marine line Coating A.S. kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sivil toplum Kuruluşlarında aktif olarak görev almakta olup halen TURDEF Başkan Yardımcılığı,TURKAPDER İkinci Başkanlığı ve DEFAV Yönetim kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.Ayrıca Denizcilik dergisinin yayın Kurulu'nda ve Turkchem dergisinin Sektörel Danışma Kurulunda görev almaktadır.

Halen de İTÜ 'de Deniz Ulaştırma Yönetimi Dalında Yüksek Lisansına devam etmektedir.
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

AD SOYAD : Serdar AKDEMİR

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

DOĞUM YERİ : Tatvan

MESLEK : Genel Müdür, Maris Deniz Çevre...

E-POSTA : s.akdemir@turdef.org.tr

HAKKINDA

Serdar AKDEMİR 1 Ocak 1987 tarihinde Bitlis’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Tüdev Eğitim Kurumunun Güverte Bölümünden 2009 yılında mezun oldu. Denizcilik eğitimine İngiltere’de devam eden Akdemir, Glasgow College of Nautical Studies okulundan Navigation Engineer olarak, Post-HND (Higher National Diploma) diploması ile 2010 yılında mezun oldu. Türkiye’ye döndükten sonra da eğitim hayatına devam ederek Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden 2014 yılında mezun oldu ve Sosyoloji bölümünde öğrenimine halen devam etmektedir. Bu süre zarfında iki yıl çeşitli gemilerde deniz hizmetini yerine getirdi. 2012 yılında denizde petrol kirliliğini önlemeye yönelik yerli ürünler üreten ve bu alanda AR-GE çalışmaları yapan, Türkiye ile birlikte Almanya’da faaliyet gösteren Maris Deniz Çevre’nin kurucu ortağı ve Genel Müdürü oldu, halen bu görevini sürdürmektedir.


STK’lardaki Görevleri:

Türk Deniz Eğitim Vakfı Mezunları Derneği:

Serdar AKDEMİR 2013 yılında TÜDEV Mezunlar Derneğinde Genel Sekreter olarak görev aldı. 2015 yılından bu yana 2 dönemdir 2. Başkan olarak görevini sürdürmektedir. Bu süre zarfında dernek adına ‘’Mentoring’’ sisteminin Türkiye’de ki okullarda uygulanması konusunda Avrupa Birliği projesine imza atmıştır.


TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu:

Serdar AKDEMİR, 2014-2019 yılları arasında İMEAK Deniz Ticaret Odası’nı temsilen İstanbul Genç Girişimciler Kurulunda Çalışma Grubu Başkanlığı yatı. Bu görev çerçevesinde çeşitli illerde önde gelen sivil toplum kuruluşları ile temaslarda bulundu. Yine aynı görevdeyken İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalamış, bu protokol çerçevesinde İstanbul’daki çeşitli okullarda girişimcilik üzerine dersler ve konferanslar verdi. 2019 yılı yeni dönem seçimlerinde TOBB İstanbul Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkan Yardımcısı seçildi, halen bu görevini sürdürmektedir.


İMEAK Deniz Ticaret Odası:

Serdar AKDEMİR, İMEAK Deniz Ticaret Odası 2018-2022 dönemi 8 Numaralı Denizaltı Hizmetleri ve İnşaatı Faaliyetleri Meslek Komitesi Başkanı ve meclis üyesi seçildi. Halen bu görevini sürdürmektedir.


Türkiye Denizcilik Federasyonu:

Serdar AKDEMİR, Türkiye Denizcilik Federasyonu 2018-2020 dönemi icra kurulu başkan yardımcısı seçildi. Halen bu görevini sürdürmektedir.

Yönetim Kurulu Genel Sekreter

AD SOYAD : Tuğsan Işiaçık ÇOLAK

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

E-POSTA : t.isiacik@turdef.org.tr

HAKKINDA

Yönetim Kurulu Genel Sekreter Yardımcısı

AD SOYAD : Bengi ŞAN

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

DOĞUM YERİ : İstanbul

MESLEK : Gemi İnşaat Mühendisi, Türk Lo...

E-POSTA : b.san@turdef.org.tr

HAKKINDA

Bengi ŞAN 18 Aralık 1982 tarihinde İstanbul’da doğdu. İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. Mezun olmasıyla birlikte, stajını yaptığı Tuzla Gemi tersanedesinde donatım mühendisi olarak iş hayatına başladı. 6 sene boyunca Admarin DCC dizayn ofisinde proje lideri olarak çalıştı. 2010 yılında Türk Loydu’nda Kalite ve Eğitim alanlarında çalışmaya başladı. 9 senedir Türk Loydu’nda başta Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği (IACS) olmak üzere kalite yönetim sistemleri üzerinde çalışmakta olan Bengi ŞAN, 2015 senesinden beri Deniz Sektörü Kalite Yöneticisi olarak görev yapmakta, aynı zamanda 2011 senesinden beri Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından lisanslı Denizcilik Çalışma Sözleşmesi (MLC, 2006) eğitmeni olarak görev almaktadır. Denizci STK’lardaki Görevleri İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği (İTÜ-GİMDER) Bengi ŞAN 2016 yılından bu yana İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği (İTÜ-GİMDER) Yönetim Kurulu üyesi görevini sürdürmektedir. Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) Bengi ŞAN 2016 yılından bu yana İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Mezunları Derneği’nin (İTÜ-GİMDER) Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) delegesi olarak görev almakta, 2019 itibariyle de Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) Yönetim Kurulu’nda Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Alper DEMİRCAN

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

DOĞUM YERİ : düzce

MESLEK : deniz operasyon müdürü/İDO

E-POSTA : alperdmrcn@gmail.com

HAKKINDA

Eğitim

Cumhuriyet İlkokulu 1976-1981

Düzce Lisesi 1981-1987

İTÜ Denizcilik Fakültesi 1987-1991

(güverte)

Anadolu Üniversitesi 2019-

(iş sağlığı ve güvenliği)


İş Deneyimi

TDİ Denizyolları İşletmesi 1991-1997

İDO (kaptan) 1997-2005

İDO (Enspektör) 2005-2018

İDO (Dnz.Opr.Md.) 2018-


Sivil Toplum Kuruluşları

İTÜDEFAMED Başkan Yardımcısı

TÜRDEF Yönetim Kurulu Üyesi

TÜRKKAPDER Üye


İlgi Alanları

Müzik-Sinema-Spor


Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Hamza DOĞRUYOL

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

DOĞUM YERİ : Rize

MESLEK : Kaptan Gemak grup

E-POSTA : alestadenizcilik34@gmail....

HAKKINDA

Hamza DOĞRUYOL Kimdir Kaptan Hamza Doğruyol Armatör olan Selahattin Doğruyol’un oğlu olarak 10.12.1968 yılında Rize’de doğdu. 1987 yılında İstanbul Beykoz Denizcilik ve Su Ürünleri Meslek Lisesi Güverte – Avlama Bölümü, 2018 yılı Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünden mezun oldu. Doğruyol Gemi işletmeciliğinde Deniz hayatına atıldı. 2003 yılına kadar çeşitli Denizcilik firmalarında görev aldı.2003 yılından 2019 yılına kadar Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünde Kaptan olarak çalıştı. Hamza Doğruyol evli ve iki çocuk babasıdır. Denizci STK’lardaki Görevleri Beykoz Denizciler Derneği: Hamza Doğruyol 2010 yılından bu yana Beykoz Denizciler Derneği yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır.Gemak Grup'ta Kaptan olarak çalışmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Umut Görceğiz

DOĞUM TARİHİ : 27 Nisan 1975

MESLEK : Avukat-Neta Hukuk Bürosu

E-POSTA : umutkaptan@gmail.com

HAKKINDA

Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Ali Vehbi ÜSTÜN

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

DOĞUM YERİ : İSTANBUL

MESLEK : GEMİ MAK. İŞL. MÜH. &a...

E-POSTA : vehbiustun@yahoo.com

HAKKINDA

5 DÖNEM DEFAMED

3 DÖNEM GEMİMO

1 DÖNEM DEFAV YK'larında üyelikleri yaptım.


Şirket Sahibi Uygur Ticaret (2007-GÜNÜMÜZ)

Koordinatör / Danışman Negmar Shipping Ltd. (2008-2009)

Deniz İşleri Müdürü Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (2004-2008)

Servisler Müdürü Renault Mais Genel Müdürlük (1988-2001)

Uzakyol Baş Mühendisi D.B. Deniz Nakliyat T.A.Ş. / BORAS Denizcilik (1979-1987)

Yüksek Denizcilik Okulu Gemi Makineleri İşletme Mühendisi 1979 MEZUNU

Yönetim Kurulu Üyesi

AD SOYAD : Görkem ELMALIPINAR

DOĞUM TARİHİ : 09 Ocak 1990

DOĞUM YERİ : ANKARA

MESLEK : SENIOR ENGINEER, ZENİTH GEMİ İ...

E-POSTA : gorkemelmalipinar@gmail.c...

HAKKINDA

4. ve 5. Dönem Türkiye Denizcilik Federasyonu yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır. 2016 yılından bu yana İTÜ DEFAMED yönetim kurulu üyesidir.

Lisans eğitiminin bir kısmını Türkiye bir kısmını Amerika Birleşik Devletlerinde tamamlayan Görkem Elmalıpınar, İstanbul Teknik Üniversitesi ve SUNY Maritime Collage Gemi Makineleri İşletme Mühendisliğinden 2012 yılında derece ile mezun olmuştur. 2013 Aralık ayına kadar Uzakyol 3. Mühendis olarak bir tanker firmasının Aframax tip gemilerinde görev almış ve 2013 Aralık ayında Zenith Gemi İşletmeciliği firmasında çalışmaya başlayıp, kariyerine halen Zenith Gemi İşletmeciliğinde devam etmektedir.

Yüksek eğitimine, Yönetim ve Bilişim Sistemleri üzerine, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Üye

AD SOYAD : Mehmet AVCI

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

E-POSTA : mmtavci@gmail.com

HAKKINDA

Üye

AD SOYAD : Alaattin YILDIRIM

E-POSTA : alaattinyildirim@mynet.co...

HAKKINDA

Üye

AD SOYAD : Ayşe Aslı BAŞAK

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

E-POSTA : ayseaslibasak@gmail.com

HAKKINDA

Üye

AD SOYAD : Hüseyin Umut ÇINAR

DOĞUM TARİHİ : 01 Ocak 1970

E-POSTA : cpt_umut@yahoo.com

HAKKINDA

Denetim Kurulu Asil Üyeleri
Denetim Kurulu Yedek Üyeleri