Dünyadan Haberler - 2

Haber Resmi

İsrail’de Netanyahu karşıtı gösterilerin sınırlandırılması planı protesto edildi

İsrail’de çok sayıda kişi, COVID-19 nedeniyle alınan karantina kararı gerekçe gösterilerek Başbakan Binyamin Netanyahu karşıtı gösterilere kısıtlama getirilmesi planını protesto etti.

Devamını Oku
Haber Resmi

Azerbaycan: Ermenistan S-300 füze sistemlerini harekete geçirdi

Ermenistan'ın S-300 füze sistemlerini Erivan'dan Azerbaycan ordusunun operasyon yürüttüğü bölgelere doğru harekete geçirdiği bildirildi.

Devamını Oku
Haber Resmi

İran: Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün tanınması ve buna uyulması konusundaki tutumumuz açık

İran Hükümet Sözcüsü Rebii, "İran'ın, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün tanınması ve buna uyulması konusundaki tutumu oldukça açıktır. İran, uluslararası hukuk ve BM kararları çerçevesindeki bu meşru hakkı defalarca vurgulamıştır." dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Rusya: Dağlık Karabağ'daki gelişmeleri yakından takip ediyoruz

Kremlin Sözcüsü Peskov, Dağlık Karabağ’daki gelişmelerin derin şekilde analiz edilmesi gerektiğini belirterek, "Tüm gelişmeleri izliyoruz ve bu bilgileri gelecekteki yaklaşımımızı oluşturmak için kullanıyoruz." dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Ruhani: Yurt dışındaki İranlıların ülkeye yatırım yapması çok değerli bir fırsattır

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yurt dışındaki İranlıların ülkeye yatırım yapmasının "çok değerli bir fırsat" olduğunu belirterek bunun önündeki engelleri ortadan kaldırmaya gayret ettiklerini söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Şimdi sıra diplomaside

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, "Türkiye ile istikşafi görüşmelerin yakında başlamasını umuyoruz. Şimdi sıra diplomaside" dedi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Suudi Arabistan yeni umre tedbirlerini açıkladı

Suudi Arabistan, COVID-19 nedeniyle 6 ay ara verilen ve 4 Ekim'de yeniden başlayacak olan umre ziyaretleri için alınacak önlemleri duyurdu.

Devamını Oku
Haber Resmi

Aliyev: Uluslararası kuruluşlar, Paşinyan rejiminin yaptıklarını görmezden geliyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, uluslararası toplumun Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın yaptıklarını görmezden geldiğini söyledi.

Devamını Oku
Haber Resmi

Azerbaycan-Ermenistan hattında yeni cephe: Siber savaş

Azerbaycan-Ermenistan hattında yeni bir cephe açıldı. İki ülke arasında 'siber savaş' da başladı. Önce Azerbaycan resmi devlet sitesi devre dışı kaldı. Ardından Ermenistan'ın sitesine ulaşım sağlanamadı.

Devamını Oku
Haber Resmi

Mısır'da Sisi karşıtı gösterilerde bir haftada yüzlerce kişi gözaltına alındı

Mısır'da 8 günde Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi karşıtı düzenlenen 164 protesto gösterisinde aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce gösterici gözaltına alındı.

Devamını Oku
Haber Resmi

İran, Suudi Arabistan'da gözaltına alınanlara askeri eğitim verdiği iddialarını reddetti

Tahran yönetimi, Suudi Arabistan'da gözaltına alınan "terör hücresi zanlısı" 3 kişinin İran'da askeri eğitim aldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Devamını Oku
Haber Resmi

BM: Afrika, yasa dışı sermaye çıkışını engellese dünyaya borç verebilir

BM, Afrika'dan her yıl ortalama 88,6 milyar doların yasa dışı şekilde dışarı çıktığını, bu paranın içeride kalması durumunda "Afrika'nın dünyaya borç veren bir konuma" gelebileceğini açıkladı.

Devamını Oku