TÜRDEF üyesi DEFMED'den Anlamlı Sosyal Sorumluluk Projesi

TÜRDEF üyesi DEFMED'den Anlamlı Sosyal Sorumluluk Projesi

30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de yaşanan deprem felaketi sonrasında yoğun çalışmalar yapan TÜRDEF üyesi, DEÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği DEFMED; İzmir Atatürk Lisesi Mezunları Derneği ve İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile birlikte depremzedeler için hazırlanan bilgisayarlı etüt merkezi projesinde yer aldı. DEFMED proje için gerekli olan konteyneri tedarik etti.

Yaşanan üzücü İzmir depremi sonrasında mağdur vatandaşlarımıza destek olmak için DEFMED, oluşturduğu kriz masasıyla bölgede etkin bir şekilde çalışmış, acil ihtiyaçları yerinde belirleyerek mezunlarından gelen bağışlar ile temin ettikleri yardım malzemelerini ilk elden ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıştı. Depremin hemen sonrasındaki günlerde sağlanan ve depremzedeler için hayati önem arz eden bu sıcak desteğin devamında mezunları aracılığıyla belirlenen ve evsiz kalan bazı depremzede vatandaşlarımıza, ilgili resmi belgeleri incelenerek, doğrudan yardımlarda da bulunmuşlardı. Ellerinde oluşan yardım fonu ile ileriye dönük uzun soluklu, kalıcı bir proje oluşturmak için de sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelmiş ve çeşitli görüşmeler gerçekleştirmişlerdi. Yapılan görüşmeler sonucunda Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği DEFMED; İzmir Atatürk Lisesi Mezunları Derneği ve İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile birlikte depremzedelerin yoğunlukla ikamet ettikleri Uzundere Yaşar Kemal mahallesinde Belediyeye ait Spor, Çocuk ve Gençlik Tesislerinin içinde depremzede ailelerin çocukları için planlanan bilgisayarlı etüt merkezi kurma projelerine DEFMED olarak “Konteyner” sağlama kararı alarak bu anlamlı sosyal sorumluluk projesine ortak oldu.

26 Mart 2021 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İBB Spor Kulübü yetkilileri, DEFMED ve İAL Yönetim Kurulu Üyeleri ile merkezde görevli eğitmenler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen sembolik açılış töreninde yapılan konuşmalarda İzmir’deki deprem felaketinde ülke olarak büyük bir dayanışma örneği gösterildiği, birlikten kuvvet doğduğu ve bugün bunun önemli bir örneğinin açılışının yapıldığı vurgulandı.

İzmir BŞB Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ve İzmir BBSK Başkanı Ersan Odaman tarafından DEFMED’e verilen teşekkür plaketini alan Yönetim Kurulu Başkanı Orçun Erbayraktar şunları söyledi;“Deprem sonrasında bağışları ve destekleriyle bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm mezunlarımıza ve projedeki diğer paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım. Bundan sonra da beraber gerçekleştirilebilecek sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya DEFMED olarak hazırız. EBA uyumlu, tam donanımlı bilgisayar, etüt ve zeka oyunları merkezinin hayata geçirilmesinde bağışlarıyla katkıda bulunan tüm mezunlarımıza ayrıca özel olarak teşekkür ederiz. Bilgisayarlı konteyner etüt merkezine sağladığımız konteynerimiz kentimize, halkımıza, çocuklarımıza armağanımızdır.