UZMAR Güney Amerikaya 2 Romorkör Sattı

UZMAR Tersanesi, spekülatif olarak inşasına başladığı, 60 ton çekme gücüne sahip 2 adet römorkörün satışını Güney Amerika’lı IOED firması ile tamamladı. Bu tekneler Venezuela’nın petrol sevkiyatı konusunda stratejik öneme sahip terminallerinde çalışmak üzere görevlendirilecek.

Her bir tekne CATERPILLAR marka ana makineler ve SCHOTTEL marka azimuth pervane sistemi ile donatıldığı belirtilirken, ayrıca görev alacağı terminallerde oluşabilecek yangınlara müdahale edebilmek için ayrı bir dizel makineden tahrik edilen pompa ile tahrik edilen yangın müdahale sistemi ile donatıldığı kaydedildi. Tekneler yapılan testler ile klas kuruluşu tarafından 60 ton çeki gücüne sahip olarak sertifikalandırıldı.

Uzmar Tersanesi'nde üretilen römorkörlerin satışı ile ilgili Deniz Haber Ajansı'na açıklamada bulunan Uzmar Tersanesi Genel Müdür Yardımcısı Mutlu Altuğ, "UZMAR olarak IOED firmasına 7. teknemizin satışını tamamlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz UZMAR ailesi olarak IOED olan ilişkilerimizi sadece satışı tamamlanmış olan gemiler ile sınırlandırmayıp, IOED’nin yeni gemi gereksinimlerini karşılamak üzere sağlanacak farklı alternatifler ile uzun vadeli çözüm ortaklığı yapısı yaratmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.