Piri Reis Üniversitesi, ‘Eğitim Hizmet İhracatı Şampiyonu’ Oldu

Piri Reis Üniversitesi, ‘Eğitim Hizmet İhracatı Şampiyonu’ Oldu

Türkiye'nin ilk ve tek denizcilik temalı üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi, uluslararası bir projeye imza atarak 2019 yılı Eğitim Hizmet İhracatı Şampiyonu oldu.

Hizmet sektörünün ihracattaki ilk ve tek temsilcisi olan Hizmet İhracatçıları Birliği “2019 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları” etkinliği sektörün yaklaşık 64 milyar dolarlık ihracata ulaşılmasına katkı sağlayan firmaları bu başarılarından dolayı ödüllendirdi. 18 kategoride ilk üçe giren 54 firma birçok kategoride ödül aldı.

EĞİTİM HİZMET İHRACATI ŞAMPİYONU

Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik temalı üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi, uluslararası bir projeye imza atarak “2019 Yılı Eğitim Hizmet İhracatı Şampiyonu oldu.

Denizcilik Üniversiteleri Birliği'nin tam üyesi olan ve Karadeniz Denizcilik Üniversiteleri Birliği'nin dönem başkalığını yürüten Piri Reis Üniversitesi, Katar Deniz Harp Okulu'nun kurulmasına yaptığı katkılardan dolayı Yüksek Öğretim Kurumu tarafından Uluslararası İş Birliği Ödülü'ne layık görüldü.

Türk denizcilik ve yükseköğretim camiasının harmanlandığı ve denizcilik alanında “know how” merkezi haline gelen üniversite, başarılarını katlayarak devam ettireceğe benziyor.