İLKFER Müze Açılışı

Birçok Sektör temsilcisinin ve denizcilik camiasının bir araya geldiği açılış toplantısında, İLKFER Denizciliğin kurucu ortaklarından İlker Meşe, Denizcilik Müzesi fikrinin nasıl doğduğunu anlattı. Birçok gemi eskisinin bulunduğu, gemideki ismiyle yer aldığı müze ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlatan İlker Meşe gemilerin yok olup gitmekten bu şekilde kurtulduğunu, müzede bulunan parçaların aynı zamanda o geminin ruhunu yaşatmaya devam ettiğini söyledi. Yok olup gitmelerine gönlümüz razı olamazdı diyen İlker Meşe böylece bizden sonraki nesillere de bunu bir kültür olarak taşımayı amaçladıklarını söyledi.

Müze açılışı ile aynı zamanda Unikal Laboratuvarı Açılışı yapıldı. Laboratuvar ile ilgili bilgiler de konuklarla paylaşıldı. Türkiye'de gaz ölçerlerin imalatçılar tarafından verilen sertifika ile alındığını ancak çok dikkat edilmesi gerek, insan sağlığı ile direkt bağlantılı, bu nedenle gaz ölçerleri buraya taşıdık diye katılımcılara bilgi veren İlker Meşe TÜKKAK'ın kendilerini sertifikalandırdığını belirtti.

Açılış günü ayrıca İLKFER Gurup Kurucu Ortaklarından ve GEMİMO Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Feramuz oldukça mutlu bir gün yaşadıklarını belirterek, 25 yıllık bir şirket yapılarının ve 50 yıla yakın bir denizci geçmişlerinin olduğunu belirterek bugün bunları dostları ile birlikte değerlendirmekten çok mutlu olduğunu dile getirdi.