Turkish Maritime Society of North America

YDO Mezunları Amerikada Türkiye Denizcilik Derneğini Kurdu.


Amerikada yaşayan DEFAMED (YDO) Mezunu meslekdaşlarımız örgütlenmelerini Tamamladılar. İlk Toplantılarını 22 Nisan 2017 Tarihinde yaptılar.

Yönetim Kurulu Başkanımız Erkan Dereli, Aşağıdaki kutlama mesajı ile Amerikada yaşayan meslekdaşlarımızı kutladı.


Çok Değerli Meslektaşlarım,

Saygıdeğer Ağabeylerim,

Sevgili Kardeşlerim,


Uzun yıllardan beri istişare edilen, ancak bir şekilde gerçekleştirilemeyen, Amerika’da yaşayan okul mezunlarımız ve denizcilerimizin oluşturduğu Turkish Maritime Society of North America (“TUMSON”) organizasyonunun kurulması, bizleri de son derece mutlu etmiş ve heyecanlandırmıştır. 

Sivil Toplum Kuruluşlarının, platformlarının, insanları biraraya getirmesi, bilgi, birikim, deneyimlerin paylaşılması, toplumsal farkındalıkların sağlanması ve sinerjilerin birleştirilerek enerjiye dönüştürülmesi ve güç birliği temin edilmesi bağlamında, çok büyük işlev gördüğü yadsınamaz bir gerçektir.

2016 yılı sonlarında YDO/71 mezunu ağabeylerimizin İstanbul’daki toplantısında, TÜRDEF Türkiye Denizcilik Federasyonu olarak, ülkemizde olduğu gibi Amerika’da da bir temsilcilik açması hususu, saygıdeğer Mehmet Reyhan ağabeyimin öncülüğünde istişare edilmiş ve çok önemli bir kabul görmüştü. 

“TUMSON”un kurulması çerçevesinde, düşünsel, fikirsel katkı veren ve zaman, emek fedakarlığı gösteren tüm meslektaşlarımıza teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. 

22 Nisan 2017 günü gerçekleştirilecek toplantının, gelecek adına çok önem taşıdığını ve bu oluşumun sadece Amerika değil, Kanada’da bulunan denizci meslektaşlarımız için de anlamlı olduğunu ifade etmek isterim. 

Bu toplantıda bulunamadığım için üzüntülerimi ifade eder, hayırlı ve başarılı bir istişare olmasını temenni ederim. 

Bu duygu ve düşünceler ışığında, hepinizi en içten sevgi ve en derin saygılarımla kutlar, başarılı bir toplantı dilerim.


Erkan Dereli

TÜRDEF Türkiye Denizcilik Federasyonu

 

 

Yön. Kur. Başkanı